Daugiau nei 100 dalyvių, besivaržančių daugybėje skirtingų klasių rikiavosi starto tiesiojoje tam, kad pamatytų, kas žiemą namų darbus atliko geriausiai, kas turi pakankamai parako ir motyvacijos siekiant pirmųjų šį sezoną pergalių Estijoje Porsche rink trasoje gegužės 4 dieną.

Diena prasidėjo įspūdinga „GT“ klasės dalyvių rikiuote, kurioje tempą ir galimybes išbandė ir komandos naujasis Porsche Cayman automobilis su Edvardu Grabliausku už vairo. Pirmame starte finišavęs trečias, antrame įspūdingus lenkimus, užsispyrimą demonstravęs ir varžovų klaidas išnaudojęs lenktynininkas finišavo pirmas ir bendroje etapo įskaitoje lipo ant pirmojo nugalėtojų pakylos laiptelio.

Lenktynių dieną vainikavo „Nankang 2h Endurance Academy“ lenktynės, kur konkurencinga kova virė visas 2 valandas, o tik viena ir ganėtinai trumpa geltonų vėliavų visoje trasoje fazė reiškė, kad komandos iš tiesų kovojo ne garažuose, o trasoje. Čia tas pats „Baltic Karting Academy by Dynami:t Energy Racing“ komandos Porsche Cayman automobilis pilotuojamas Manto Matukaičio ir Edvardo Grabliausko skriejo trasa. Komandos planus šiek tiek sujaukė pirmojo važiavimo metu per stipriai ir per greitai nusidėvėjusi atraminė padanga, tačiau komandos strategija ir rizika pasiteisino ir garantavo nuostabius rezultatus – antrąja vietą tiek bendroje įskaitoje, tiek savo „BGT AM” klasėje.

Kitas Baltijos šalių čempionato etapas iš Estijos keliasi į Bikierniekų trasą Rygoje ir įvyks birželio 15 dieną.